18. 9. 2017

U13 - Hodnocení zápasů s týmem SŠB Pardubice

U13 - Hodnocení zápasů s týmem SŠB Pardubice

Z premiérového víkendového dvojutkání na domácí palubovce jsme sice odešli poraženi, ale se vztyčenou hlavou !!

BK Skuteč – SŠB Pardubice 28:49 (12:23, 18:32, 24:41)

Votava Martin 22 bodů, Paleček Matěj 2 body, Baloun Michal 2 body, Hřebík Tomáš 2 body.

 

BK Skuteč – SŠB Pardubice 26:68 (9:21, 12:43, 18:55)

Votava Martin 22 bodů, Hřebík Tomáš 2 body, Baloun Michal 1bod, Friš Martin 1 bod.

 

 

Vítězslav Hřebík, trenér:

 

Dlouho očekávaná premiéra našich basketbalových nadějí se stala realitou. Osobním překvapením byla pro nás podpora a velká fanouškovská návštěva obou týmů, což mohl být i jeden z důvodů , že na některé hráče se už před samotným zápasem začala projevovat mírná nervozita – Michal Černík mi sdělil , že nemá dres patřičné barvy, naštěstí jeho otec synovo zaváhání bleskurychle napravil, dres dodal, a Míša mohl nastoupit k zápasu.

 

Pro mě nepochopitelná byla zápasová absence Ondry Bělovského z důvodu chybějícího tílka. Toto mi bylo sděleno samotným hráčem, jenž seděl v sektoru fanoušků a do prvních bojů týmu tak nezasáhl. Škoda, Ondra podstoupil mnoho tréninkových jednotek a osobně ho považuji za perspektivního hráče našeho týmu.

 

Naším hlavním cílem pro první ½ soutěže je umožnění rotace všech hráčů týmu, vystavení fyzické únavy, stresu a tlaku při zápasovém vytížení a zvýšení schopnosti jejich týmové komunikace.

Již tyto dva zápasy nám ukázaly mnohé charakterové rysy jednotlivých hráčů... Ačkoliv v této části sezony nejsou naší prioritou výsledky, hráči si musejí uvědomit, že se při hře od nich očekává 100% plnění pokynů svých trenérů v mnohých herních činnostech - v samém počátku především obranných. Samotná utkání ukázala potřebu zapracování na zlepšení své fyzické kondice. V tomto duchu jsme také k zápasu přistoupili.

 

V obou zápasech jsme nastoupili se základní pětkou ve složení Frič M. ,Hřebík T. , Čonka M. , Baloun M. a Votava M.Ačkoliv těmto hráčům chybí herní zkušenosti a vzájemná sehranost, byli více než rovnocenní soupeři pro tým z Pardubic.Nic na to nezměnil ani fakt, že při zahajovacím rozkoku v utkání Martin Votava vybojoval svůj první souboj na hřišti a nahrávkou poslal míč na Marka Čonku, který jej doskočil a v bleskové akci vstřelil první koš našeho týmu – bohužel do vlastního koše. Myslím si, že o této akci, byť jsme ji nijak speciálně nenacvičovali, budeme slyšet velice dlouho při našich tradičních ukončení sezon na víkendovém sídle našeho předsedy klubu p. Sulzera.

 

Rád bych pochválil celý tým za předvedený výkon v obou zápasech, protože díky premiérové atmosféře zápasu byl na všechny hráče vyvinut enormní tlak s kterým se dokázali velice dobře vyrovnat. Je nutné si uvědomit, že vše bylo pro hráče nové – od rozcvičení , samotná zápas, pravidla hry v praxi, herní nasazení soupeře, dvojzápasové zatížení atd. , těch faktorů bylo mnoho a na všechno se pouze tréninkem nelze připravit.

 

Bylo zajímavé sledovat, jak u některých hráčů rostl jejich individuální projev v průběhu druhého utkání.Jsem osobně přesvědčen, že odveta v Pardubicích bude mít zcela jiný průběh utkání, než tomu bylo u nás ve Skutči.Basketbal je skvělý týmový sport, přesto bych díky předvedenému výkonu v obou zápasech zmínil a pochválil jednoho hráče našeho týmu - Martina Votavu, jenž byl se svými 44 body nejlepším střelcem našeho týmu.

 

Závěrem bych rád poděkoval našim fanouškům za podporu, které si velice ceníme a doufáme, že nám po zbytek sezony zůstanete stálou oporou.

 

Zápas BK Skuteč - SŠB Pardubice