23. 1. 2019

Muži si z víkendového tripu ve VČL přivezli cenné 3 body

BK Skuteč

TJ Jiskra Hořice - BK Skuteč 64:75 (15:11, 36:33, 53:57)

Střelci utkání : Zavřel Tomáš 29 bodů, Michal Petr 15 bodů, Michal Zavřel 15 bodů, Mňuk Pavel 8 bodů, Hřebík Víťa 4 body, Novotný Marek a Tomáš Voral po 2 bodech

 

TJ Turnov- BK Skuteč 85:56 (20:16, 45:30, 64:44)

Střelci utkání: Michal Petr 21 bodů, Zavřel Michal 13bodů, Zavřel Tomáš 11 bodů, Novotný Marek 6 bodů, Mňuk Pavel 5 bodů

 

Hodnocení zápasů - duch týmu :

Hodnocení zápasů - duch týmu :

O víkendu nás čekal letošní poslední víkendový trip, kdy plánované přespání v Turnově měl konečně zajistil někdo rozumný - ano, čtete dobře - rozumný - volba tentokrát raději místo předsedy klubu R.Sulzera padla na dalšího šéfa Michala Petrů, který se tohoto úkolu chopil opravdu bravurně a kupodivu zcela dobrovolně ....... přece jen touha udržet se na pozici kapitána týmu je u něho mnohem silnější, než jsme tušili. Fanoušky tedy mohu uklidnit, Michal si  ¨C¨ ještě udržel - ubytování super, restaurace blízko, ráno snídaně, zkrátka palec nahoru!

Byla krásná mrazivá sobota a my jsme odjížděli v sedmi hráčích a trenérem R.Sulzerem, který marně očekával účast některého z dorostenců, po kterých se jako obvykle slehla před zápasem zem. Už cestou autem začali komplikace s Pavlem Mňukem, který si sice nestěžoval, ale mlživě cosi jaksi naznačoval - a já to u Hořic pochopil -  že by mohl být více vytěžovaným hráčem v našem nabitém kádru. V sobotním zápase šlo opravdu o hodně, což soupeři z Hořic před zápasem deklarovali v jejich hořickém newspapers, kde své fanoušky informovali o zápase ve Skutči a o největších hvězdách našeho současného týmu. Hned první čtvrtinu bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Soupeře jsme sice zaskočili šnůrou 5:0 hned v začátku, ale po time outu domácích na nás vlítli až fanatickým tempem a výsledkem byla vítězná první část hry. Poté domácí zvolnili své tempo hry a byli jsme to pouze my co jim pomáhali být na vítězné vlně - měli jsme mizernou úspěšnost střelby, každý to tam ihned šil po přechodu přes půlku a o týmovém výkonu nelze mluvit. Během poločasu jsme si důrazně řekli, že s Hořicema se můžeme akorát tak porazit svoji blbostí a podobným basketem co jsme předváděli v první části. Po poločase nastoupil zcela jiný tým a bylo to na hřišti ihned vidět - během chvilky jsme zápas otočili a začali si vytvářet náskok. Koncem této čtvrtiny si bohužel zranil lýtkový sval Víťa H. a hrací víkend pro něho bohužel skončil. Na lavičce bylo stále 6 statečných, kteří šli do poslední čvrtky se čtyřbodovým náskokem a posledním zbytkem sil. Po nervově vypjaté první pětiminutovce nám moc nepřidalo klidu vyloučení Marka Novotného pro pět osobních chyb a já duch týmu jsem zahlédl modlícího se našeho zraněného Víťu-  za další dva naše hráče dohrávající zápas se čtyřmi fauly !!!!!! Nakonec to kluci v pěti svou bojovností přece jen urvali a odvezli si cennou výhru. V tomto super zápase nebudu nikoho vychvalovat, protože jsme vyhráli díky tomu, že jsme byli skvělej tým, který do toho dal fakt všechno. Snad jen vzkaz pro Tomka - 29 bodů super ! ale ! 0 asistencí, 0 doskoků, ztráty nepočítaně a celková validita mínus - 31 !  Tome, je potřeba ještě zamakat a neusnout na vavříně !!

Po přesunu do Turnova nás čekala skvělá večeře a zodpovědný přístup všech hráčů  k rannímu utkání, které začínalo již v 9.00hod. Již při rozcvičování bylo jasné, že tentokrát to bude velice těžké. Soupeř nastoupil v kompletní sestavě, kde mají v rotaci 3 podkošové hráče přes 2 metry, které podporovalo dalších 9 hráčů z mužstva. Kluci i v šesti lidech odehráli skvělou polovinu zápasu a snažili se dodržovat nastavenou strategii. V druhé části se již začala projevovat fyzická únava a poslední čtvrtina již byla otázkou vůle každého hráče. Přesto na hřišti dominoval ze všech / nejen našich / hráčů Michal Petr, který díky svému fyzio fondu přiváděl své obránce téměř k šílenství a stal se králem střelců v tomto utkání. Ačkoliv jsme prdli o 30 bodů, určitě se nemáme za co stydět a předvedli jsme velice dobrý zápas. Jsem si jist, že po této sérii byl Pavel Mňuk se svým herní vytížením velice spokojen, což bylo patrné na jeho zarudlém pozápasovém obličeji -  a opodál sedící Tom Voral na tom nebyl vůbec o moc lépe . Navíc Pavel způsobem jakým opouštěl naše auto před svým domovem byl tím jasným důkazem, že něco málo tentokrát odběhal. Závěrem velká gratulace a poklona celému týmu za 3 získané body a předvedený výkon na hřišti i mimo něj !!!

Duch týmu...........