21. 2. 2019

Muži - mise Havlíčkův Brod splněna jen napůl

BK Skuteč

BK Skuteč - TJ Jiskra Havlíčkův Brod  77:71 (18:23, 46:43, 62:57)

Střelci utkání : Michal Petr 22 bodů, Zavřel Michal 19 bodů, Hřebík Víťa 15 bodů, Zavřel Tomáš 11 bodů, Novotný Marek 7 bodů, Poslušný Tomáš 2 body, Mňuk Pavel 1 bod

 

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - BK Skuteč  92:57 (16:16, 33:31, 62:41)

Střelci utkání : Hřebík Víťa 20 bodů, Zavřel Michal 11 bodů, Michal Petr 10 bodů, Novotný Márek 7 bodů, Zavřel Tomáš 5 bodů, Mňuk Pavel 2 body , Hřebík Pavel 2 body

 

Hodnocení zápasů :

Hodnocení zápasů :

V sobotu odpoledne jsme doma přivítali sice poslední tým z tabulky, ale průběh zápasu tomu moc nenasvědčoval. HB - to je mladý pohyblivý tým, který kdyby měl na pozicích 4,5 silnější podkošové hráče, jistě by se pohyboval v jiných patrech tabulky. Při rozcvičení byla znát na našich hráčích úleva a radost z toho, že se jim vrátil do týmu po zranění lýtka všemi oblíbený Víťa a tudiž měli zajištěný odvoz na zápas do HB následující den. První polovina utkání byl jeden velký boj o každý míč a díky našemu výkonu jsme neustále soupeři dáváli možnost zdramatizovat průběh tohoto utkání. Počet vlastních ztrát byl enormní a procento neproměňování našich šancí bylo tentokrát taky docela slušný. Při pohledu na výkon Tomáše Zavřela nás občas napadla myšlenka, že zápas cinknul a Rebel bude na nějaký čas jeho oblíbený nápoj. V důležitých momentech nás tentokrát podržel náš kapitán Michal Petrů a pozici si určitě i nadále uhájil před dotírající dvojicí našich ambiciózních hvězd Marka Novotného a Michala Zavřela, kteří ale stále číhají na jeho chybu a hlavně kapitánský plat. Nakonec jsme se před skvělou domácí kulisou neztrapnili a dokázali borce z Vysočiny po zoufalém boji porazit.

A přišla neděle. První polovinu zápasu jsme odehráli sice špatně, ale stále jsem drželi se soupeřem krok. V druhé části hry na nás havlíčkobrodští vlétli jak vosy na bombón a najednou to bylo o 15 bodů ... najednou bylo vše špatně - nedokázali jsme na perimetru ubránit mladé pohyblivé hráče soupeře, kteří se přes jednoduchou clonu dostávali do střeleckých pozic a kosili nás jednou úspěšnou střelou za druhou. Byl to neskutečně lajdácký obranný výkon  - během druhé půle jsme dostali porci 60 bodů !

Budeme muset na toto utkání rychle zapomenout a soustředit se na důstojnější vystoupení našeho týmu. Pevně věřím, že jsme schopni ještě doma získat cenné body a porazit silný Náchod a Josefov. Budeme muset naplánovat nějakou teambuilding akci, abychom rozsvítili naše uhasínající hvězdy v čele s Tomášem Zavřelem a Pavlem Mňukem, kteří mají již viditelné psychické problémy se stresem a okolním tlakem, který způsobuje skutečský hrdý dres !! 

Duch týmu