26. 2. 2019

U14 - hodnocení zápasů v HB

U14 - hodnocení zápasů v HB

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - BK Skuteč 83:41 (17:9, 41:20, 62:33)

Střelci utkání : Hřebík Tomáš 25 bodů, Votava Adam 5 bodů, Baloun Michal 4 body, Martin Friš 4 body, Celarová Adéla 2 body, Turoňová Paty 1 bod

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - BK Skuteč 89:38 (18:8, 37:14, 64:25)

Střelci utkání : Hřebík Tomáš 21 bodů, Celarová Adéla 4 body, Bouška Jarda 4 body, Friš Martin 3 body, Votava Adam,Turoňová Paty a Michal Baloun po 2 bodech

Hodnocení zápasů - trenér utkání Martin Votava:

Hodnocení zápasů - trenér utkání Martin Votava:

V sobotu ráno jsme vyrazili od naší sportovní haly na dvojutkání do Havlíčkova Brodu. Kromě Anety P., kterou skolila po pátečním tréninku viróza byl náš tým kompletní. Vzhledem k předchozím výsledkům a postavení týmu Havlíčkova Brodu v tabulce (2. místo, 19 výher, 1 porážka) jsme již dopředu tušili, že to nebudou jednoduché zápasy. Po příjezdu na havlíčkobrodskou „Kotlinu“ jsme poprvé viděli rozcvičující se hráče soupeře. Havlíčkobrodský tým složený pouze s chlapců (většina ročník 2005 + tři hráči s označením „S“ na soupisce = ročník 2004. Tým soupeře byl skvěle fyzicky vybaven. Do prvního zápasu jsme vlétli s naší obvyklou základní pětkou (Tomek, Adam, Martin, Michal, Paty). Ze začátku první čtvrtiny jsme se soupeřem drželi krok, nechyběla nám bojovnost a chuť prosadit se proti lepšímu soupeři. Soupeř se proti nám naopak neprosazoval a v polovině první čtvrtky byli ze hry kompletně staženi havlíčkobrodští hráči. Do hry nastoupili o poznání mnohem zkušenější hráči soupeře. I s těmito hráči jsme dokázali celkem držet krok nebo jsme byli pouze o jeden „krok“ pozadu při kompletní rotaci všech našich hráčů. V dalších čtvrtinách nás soupeř přehrával. Světlé okamžiky střídaly ty tmavší. Druhý zápas byl jako přes kopírák.  Všichni naši hráči měli tentokrát chuť se o výsledek doslova porvat a většina nechávala na palubovce opravdu všechno. Myslím, že jsme odehráli daleko kvalitnější a z naší strany povedenější dva zápasy než minulý týden v Nové Pace. Za zmíňku stojí bojovnost naší „lvice“ Paty, která dokázala (nevědomky) odehrát druhou polovinu prvního zápasu a celý druhý zápas se zlomeným palcem ruky. Paty přejeme rychlé uzdravení a má od nás palec nahoru!

 

Trenér U14 Hřebík V. 

 Jelikož jsem se nemohl utkání v HB zúčastnit z důvodu herních povinností, přesto pár připomínek přeci jen mám :

- chválím za bojovnost celého týmu 

- gratulka ke vstřeleném bodům Jardy a Adély

- Paty přijď brzy mezi nás - procvičování levé ruky je taky výzvou

- na pohled na ¨střelecké hody¨ našeho týmu mě opět zaráží střelecká impotence  zejména Michala a Marťase !! hráči, jejichž herní potenciál je úplně jinde a měli by být tahouny tohoto týmu. Bohužel jsou jen stínem za tímto očekáváním. Budeme muset asi najmout nějakého psychoterapeuta, aby jim vysvětlil, že není třeba se zbytečně nervovat  z každé ztráty, neproměněného koše, faulu či fyzického presu ze strany soupeře. Stres z neúspěchu, vlastního selhání či chyb během zápasu by nikdy neměl být vetší než samotná radosti ze hry a pocitu, že jsi nedílnou součástí dobré baskeťácké party.

To nejsou jenom slova, to je fakt  - budeme muset na tom ještě společně zapracovat.