10. 3. 2019

U14 - hodnocení zápasů - Josefov- Jaroměř

BK Skuteč

BK Skuteč - TJ Sokol Jaroměř-Josefov 54:31 (14:10, 31:18, 45:19)

Střelci utkání : Hřebík Tomáš 36 bodů, Martin Friš 10 bodů, Baloun Michal 8 bodů

 

BK Skuteč - TJ Sokol Jaroměř-Josefov 39:44 (6:10,16:20,27:32)

Střelci utkání : Hřebík Tomáš 22 bodů, Celarová Adéla 6 bodů, Baloun Michal 6 bodů, Votava Adam 4 body, Friš Martin 1 bod

 

Hodnocení zápasů :

Hodnocení zápasů :

Do začátku utkání jsme nastoupili trochu netradičně od 15.00hod a bez stále zraněné Paty. Tabulkově silnějšího soupeře jsme hned na začátku zaskočili naší střeleckou úspěšností a velice dobrým pohybem. Skvělý vstup do zápasu měl Martin Friš, který dal první dva koše utkání. V první čtvrtině ho pak ještě následovali skvěle hrající Tomáš a Michal Baloun. Ve druhé čtvrtině se rozjel naplno střelecký stroj Tomáš / zastaven na 36 bodech ! / a opět jej podpořili Michal s Martinem. Ve třetí čtvrtině jsme značně zaskočenému soupeři dovolili dát pouze 1bod a hráči zde předváděli skvělou obrannou práci. Průběh utkání nám umožnil rotaci všech hráčů a všichni se mohli zapojit do hry, ale bohužel nikdo z nich se nepřipojil k bodovému přídělu soupeři. Ke konci zápasu se vyfauloval v obraně již tradičně nedisciplovaný Michal Baloun a když se k němu 2 minuty před koncem přidal Tomáš nastal v naší hře naprostý chaos a zmatek. Naštěstí v této holomjazně to nějak ubojovali Martin Friš s Adamem a občas zmatkující Adélou, kteří jako jediní byli schopni pod tlakem zůstat na míči a něco s ním udělat směrem dopředu. Aneta a Jarda se v samotné hře úplně strácí a bouhužel si ještě nepřisvojili základní basketbalové dovednosti a myšlení. Naši nejmladší stále se zlepšující se Péťa s Alešem až příliš podléhají nervozitě a hernímu tlaku, ale jejich čas určitě ještě přijde - hrát s hráči o 3 roky starší není žádná sranda. 

Druhé utkání bylo ve znamení ,,změny taktiky,, ze strany soupeře. Jejich hra připomínala místy zónovou obranu 3-2 a většinou všichni bránící hráči byli zalezlí ,,úspěšně,, v bedně a nedávali mnoho šancí hráči v nájezdu, který byl okamžitě obklopen 3-4 hráči - své by mohli vyprávět Tomáš s Adamem... V tomto zápase se již začala projevovat značná únava hráčů základní rotace - úspěšnost střelby logicky klesla, fyzicky vyčerpaný Martin Friš atd. Palec nahoru Adéle, která odehrála oba zápasy se zraněným lýtkovým svalem. Ačkoliv jsme nakonec tento zápas stratili o 5 bodů, myslím si, že jsme předvedli velice solidní výkon a hráčům gratuluji k dalšímu vítězství a rodičům za podporu z hlediště.