26. 9. 2017

Tým muži- nedělní basketbalová bitva ve Svitavech

Tým muži- nedělní basketbalová bitva ve Svitavech

O výhru nad soupeřem nás připravil střelecký výpadek ve druhé čtvrtině zápasu a zoufalá koncovka ve třetí části.

 

Basketbal TJ Svitavy ''B'' - BK Skuteč   68:51 ( 9:11, 29:24, 50:41 )

 

Michal Petr 14 bodů, Hřebík Vítězslav 8 bodů, Hřebík Lukáš 7 bodů, Zavřel Tomáš 7 bodů, Zavřel Michal 7 bodů,

Novotný Marek 4 body, Macháček Petr - Chlud Martin po 2 bodech , Voral Tomáš 0 bodů

Po ranním, trošičku víc nervózním odjezdu od naší Sportovní haly, jsme vstoupili do svitavského sportovního chrámu - Na Střelnici - bez známky nervozity či snad nějaké formy strachu ze soupeře. Musíme připustit, že tato hala, ve které se hraje naše nejvyšší NBL je opravdu nádherná a hodna našeho ,,Globetrotters týmu''.

Opět byl cítit nádech počáteční nervozity na našem realizačním týmu / který zůstal i přes sobotní neočekávaný výpadek v Havlíčkově Brodu ve stejném složení / a to z prostého důvodu - bohužel nejsou nám schopni zajistit takové tréninkové podmínky jako mají borci ze Svitav. 

Zápas začal oboustranně velice aktivně a bod oběma koši dominovali především obrany, což ukazuje skóre první části utkání - 20 celkově nastřílených bodů je opravdu málo. Ve druhé čtvrtině zápasu jsme v rozmezí 5-10 minuty trefili pouze 2 koše ! Právě  tuto vypjatou herní situaci zvládl na výbornou náš hráč s číslem 12 - Víťa Hřebík, který dostal výborně načasovanou přihrávku přibližně 2 vteřiny před koncem hrací části od Michala Petrů a dokázal přes obránce vstřelit se závěrečným klaksonem 3 bodový shot !!!!!  tím dramatizovat druhou polovinu utkání. Věříme, že tento basketbalový moment zůstane v našich srdcích opravdu dlouho a bude motivovat další naše odvážné ,,supershooters'' v obdobných situacích.

Druhá polovina zápasu byla bohužel z naší strany přehlídkou neproměněných tzv. šoupáků, kde jsme se spravedlivě a týmově podělili cca. o 10-12 promarněných jednoduchých nájezdů či doskoků. Přesto jsme se soupeřem neustále udržovali 6 bodový kontakt. Na konci utkání se bohužel podařilo přidat ještě k našemu výkonu neproměňování TH - v závěrečném tlaku jsme v rozmezí 3 minut ze 6 TH dali pouhý jeden koš. I přes nepříznivý výsledek jsme zaznamenali celkové zlepšení naší hry a těšíme se na tohoto soupeře na naší domácí palubovce.

 

Na závěr máme pro Vás - naše fanoušky - kteří sledujete naše web stránky hádankový kvíz - jestlipak někdo uhádne, který z našich borců obdržel v tomto zápase 5 osobních chyb a k tomu dostal za zakopnutí míče navíc technickou? Odpovědi zasílejte prostřednictvím našeho kontaktního formuláře na našich web stránkách - výherce -  v pořadí správná odpověď č.5 - dostane zajímavou odměnu.