5. 10. 2017

Muži - rekapitulace vydařeného víkendu na domací palubovce

BK Skuteč

První utkání s Turnovem :

Střelci utkání - Zavřel Tomáš 19 bodů, Petr Michal 18 bodů, Hřebík Lukáš 17 bodů, Novotný Marek 9 bodů, Hřebík Víťa 4 body, Zavřel Michal 3 body

 

Druhé utkání se Sokolem Nová Paka :

Střelci utkání - Petr Michal 23 bodů, Zavřel Michal 19 bodů, Hřebík Lukáš 17 bodů, Hřebík Víťa 7 bodů, Zavřel Tomáš 7 bodů, Novotný Marek a Hřebík Pavel po 2 bodech

První vystoupením našeho nebojácného týmu před domácím fanouškovským kotlem, mělo nádech malé katastrofy. Při pohledu na samotný příchod obrovité party z Turnova v koridoru naší hodby, vzbudil v nás trošku obavy, jakou soutěž to vlastně náš předseda pro tento rok přihlásil.

Nebylo snadné pozorovat jak se první tři turnovští borci soukají do své šatny a skládají ve futrech svých 204, 202 a 200 cm.

V tento klíčový moment se navíc přidal pocit samoty a beznaděje celého týmu !!!!!!! Bohužel náš, byť doposud velice neúspěšný realizační tým -trenér Votava + předseda Sulzer - , nemohli být s námi v kabině z akceptovatelných důvodů a podpořit nás. Během počátečního rozcvičování se naštěstí objevil Ondra Votava, který toho sice o basketbalu moc neví, ale i tak byl schopen zastoupit naše realizační duo v trenérské činnosti během zápasu. Představa, že by Víťa Hřebík byl hrajícím trenérem, byla dost krutá i pro ty nejotrlejší fanoušky v hale a všem se obrovsky ulevilo - kromě samotného Víťi - , že k tomu nedošlo a Ondra se chopil trenérského kormidla.

Od počátku zápasu se začali prosazovat naše střelecká esa Tomáš Zavřel , Michal Petr a Lukáš Hřebík, která spoléhala na svoji rychlost a dobrou střelbu. Zbytek týmu je podporoval ve vynikající obranné činnosti a k tomu občas překvapivě vystrčil růžky i náš slavnostní střelec Marek Novotný ! Samotný průběh zápasu byl velice vyrovnaný a postupem času, díky kouči Ondrovi,  jsme se dozvěděli i něco z profi basketbalu -  např. co je to spacing, moving, help and strong side, offensive and defensive rebounds ........i když mu nikdo z nás nerozumněl docela to fungovalo a třetí čtvrtinu jsme nasadili k trháku, který činil 5 bodů ! V poslední čtvrtině zápasu jsme sice přehrávali soupeře lepším pohybem, ale o první výhru jsme museli kolektivně bojovat až do samotného závěru. Za zamyšlení stojí pouze výkon Michala Zavřela - naší největší hvězdy z let minulých - který se zatím rozhodl více faulovat než střílet koše - jeho skóre v tomto zápase tentokrát činilo 4:3 ve prospěch faulů ! Celá Skuteč netrpělivě čeká až se tento košostroj opět rozstřílí a opět nám začne dělat radost - stane se již další zápas ??? , toť otázka . Naše první výhra způsobila soupeřovým borcům viditelný zásah do jejich obřích basketbalových srdcí / nám taky / , ale pocit, že si mohli zahrát v naší moderní hale s takovým soupeřem nakonec zmírnil jejich bolest.

 

Druhý zápas byl trošičku ovlivněn naší vzpomínkou, když nás tento ambiciózní tým před 3 roky porazil / ještě / v oblastním přeboru na své palubovce z důvodů, na které rádi nevzpomínáme z hlediska výsledkového, ale soudržnosti party to byl basketbalový trip neskutečných rozměrů.... ! Patronem a star této akce byl bohužel bývalý hráč a dnes pouze divák Jirka "Dědek".

Jsou hráči, kteří mají rádi výzvy, ale nic by se nemělo přehánět... Během rozcvičování zrak našeho Víťi ztuhl na soupeři s číslem 11-Stěhulka Ondřej - 204cm a 117kg a tušil, že se opět vrátí domů v trochu jiných barvách, než přišel.

K tomuto zápasu mohlo z různých - pochopitelných či nepochopitelných - důvodů nastoupit pouze 7 hráčů ! Naštěstí při nás stál opět náš víkendový coach Ondra + z diváckých ochozů mu již sekundoval náš aktivní předseda R.Sulzer. Počátkem zápasu se začali prosazovat naše střelecké stálice Michal Petr a Lukáš Hřebík a k tomu světe div se, Michal Zavřel, který svojí bojovností a předvedenou hrou si opět řekl o místo v základní sestavě našeho týmu! Během zápasu se projevil krutý trénink Michala P. na sídlišti v Praze, kde při nácviku střelby čerpal teoretické vědomosti a rady od nějakého skoro černouška Stephena Curryho, což mu viditelně prospělo - 23 bodů v zápase !!! V tomto zápase opět převládal kolektivní výkon založen na dobré obraně a boji o každý míč. Zkušenost, chytrost  a hráčskou vyspělost Ondřeje Stěhulky pocítil Víťa naštěstí až 2 minuty před koncem svým nuceným odchodem na lavičku z důvodu 5 osobních chyb. Náš nejlepší hráč utkání Michal Zavřel se svými 4 fauly balancoval nad možností přidat se na lavičku k Víťovi, ale vypjatou situaci nakonec ustál . Druhou polovinu utkání jsme již v rámci možností kontrolovali a nedopustili jsme nějakou dramatickou koncovku. Viditelně se již projevovala na obou stranách únava z předešlého zápasu, ale náš tým byl na tom přece jenom o trochu fyzicky lépe a dosáhl již druhého cenného vítězství. 

Závěrem bychom rádi poděkovali Ondrovi za dobře odvedenou víkendovou práci - bez nároku na odměnu - a  našim fanouškům za podporu a trpělivost při sledování našich zápasů.

 

P.S. Při tajné po zápasové volbě hráčů byl opět povolán k družstvu mužů původní trenér J.Votava.............čas ukáže, zda tento tlak na výsledek unese.