7. 10. 2017

U13 - SUPER VÝKON, SUPER FANOUŠCI, SUPER ZÁŽITEK !!!!!!!!

U13 - SUPER VÝKON, SUPER FANOUŠCI, SUPER ZÁŽITEK !!!!!!!!

Sobotní hodnocení zápasů U13 - trenér Hřebík V. 

Zápas č.1

BK Skuteč -Sokol Nová Paka  30:48 ( 8:13, 18:24, 24:33 )

Střelci utkání : Votava Martin 18 bodů, Hřebík Tomáš 6 bodů, Baloun Michal 6 bodů

Zápas č.2

BK Skuteč -Sokol Nová Paka 42:44 ( 16:7, 27:19, 37:25 )

Střelci utkání : Votava Martin 19 bodů, Hřebík Tomáš 15 bodů, Baloun Michal 4 body, Votava Adam 2 body, Bouška Jarda 2 body

K našemu již druhému představení před domácím publikem jsme předstoupili s pokorou a úctou k soupeři. Na počátku jsme se museli vypořádat se zraněnými hráči - Matěj Paleček, Ondra Bělovský + omluvený Marek Čonka. Naopak velkým přínosem byl pro nás návrat po nemoci Tomáše Hřebíka. Již na začátku zápasu bylo cítit z našich borců, že oproti prvním zápasům, nehodlají dát soupeři žádný míč zadarmo. Tento zápas jsme se drželi opět pravidla o rotaci všech hráčů a bylo patrné, že každý z nich dělá velké pokroky v rámci svých možností. Do zápasu jsme nastoupili se základní pětkou Hřebík T. ,Votavovi  M + A , Baloun Michal a Friš Martin. Kluci po krátké době zjistili, že soupeř je hratelný a bylo to na jejich herním projevu znát. V první polovině zápasu jsme se mohli opět spolehnout na Martina Votavu, který tým táhl, ale tentokrát mu skvěle sekundoval Michal Baloun svoji bojovností a nevyčerpatelnou energií. K výborným výkonům obou borcům se přidal od druhé poloviny zápasu Tomáš Hřebík, který hru dirigoval a připravoval pro ostatní hráče další a další šance ke skórování. Pro mě osobně super moment byl, kdy Míša Černík po odehraných cca.4 minutách lapal po dechu a dával znamení o střídání !!! - jeho nasazení bylo opravdu neskutečné a mělo by motivovat ostatní hráče - to je basketbal !!! Ačkoliv bylo utkání vyrovnané, přece jenom se projevila herní vyzrálost a individuální vyspělost jednotlivých hráček a první zápas zaslouženě vyhráli.

Ale nebudeme jenom chválit a zmíním některé postřehy z prvního zápasu - hlavní nedostatky:

- ačkoliv hráli pod velkým tlakem nemůžou si dovolit tolik útočných a driblinkových ztrát - Michal Baloun, Martin Friš, Adam Votava

- velmi pomalý přechod přes půlku -Tomáš Hřebík, 

- Martin Votava - ačkoliv nej střelec -velmi špatná obrana - "jeho hráčka"  č.12 Šulcová nám dala 27 bodů a zápas rozhodla !!! 

- zlepšení obrany a orientace na hřišti - Paty, Baloun Aleš, Turoň Petr ,Břicháček Martin, Vomlel Tomáš

- naopak velké individuální zlepšení - Michal Černík + Bouška Jaroslav - jen tak dál 

Během přestávky jsme se kluky snažili upozornit na jejich nedostatky, ale hlavně je povzbudit. Poprvé v tomto ročníku jsme se snažili hrát na výsledek, aby hráči zažili vítězný pocit. Viděli jsme, že soupeř je hratelný a k tomu jsme přizpůsobili naši taktiku. Do druhého zápasu vstoupili opravdu skvěle - zlepšení na obranném i útočném doskoku, eliminace ztrát, dobrá komunikace- to všechno vedlo k vítězství v polovině zápasu 27:19. Jak důležitým hráčem pro náš tým je Tomáš Hřebík ukázal na začátku třetí třetiny- 6 bodů během 3minut . S velkým vypětím sil jsme sice vyhráli třetí čtvrtinu 37:25, ale již se začali projevovat náznaky únavy klíčových hráčů. Poslední čtvrtina byla bohužel celkovým kolapsem našeho týmu, kde se propojilo mnoho faktorů - nejhlavnějším bylo vyloučení našeho dříče Martina Friše, únava klíčových hráčů, nižší herní zkušenost oproti soupeři a naklonění více toho BASKETBALOVÉHO ŠTĚSTÍČKA na stranu soupeře !!!!

A kritika na konec :

Borci žádná - byli jsme na Váš pyšní, že jste ukázali soupeřům z Nové Paky, že do Skutče se jezdí o výsledek tvrdě bojovat a příště to budou mít zase o mnoho a mnoho a mnoho  těžší !!

 

Za realizační tým děkujeme rodičům a rodinným příšlušníkům za podporu a omluvu za Vaše srdeční problémy během našich zápasů a pevně věříme, že nám budete i nadále FANDIT !!