15. 10. 2017

Muži- bitva dvou odvěkých rivalů ve prospěch BK Skuteč !!!!

BK Skuteč

Sokol Vysoké Mýto - BK Skuteč 64:70(16:19, 33:46, 51:60)

Střelci utkání : 

Hřebík Víťa 19 bodů, Michal Petr 17 bodů, Zavřel Michal 13 bodů, Novotný Marek 11 bodů, Zavřel Tomáš 8 bodů, Chlud Martin 2 body

Hodnocení zápasu trenér Votava Jaroslav:

Do Vysokého Mýta jsme odjížděli oslabeni rovněž o Lukáše Hřebíka a Petra Macháčka. Musím přiznat, že v plné sestavě bych věřil v naše vítězství, ale takhle to úplně jasné nebylo. Na chodbě jsem potkal exligového Jaroše a úplně růžově jsem to tedy neviděl. Naštěstí naši hráči se nezalekli a vlétli do utkání bez jakéhokoliv respektu. Dařilo se nám jak v útoku, tak v obraně. Utkání bylo sice vyrovnané, ale postupem času jsme na tom byli viditelně lépe. Velmi úspěšnou střelbou ve druhé polovině druhé čtvrtiny náš náskok znatelně rostl. Výsledek v polovině utkání 46:33 v náš prospěch nám dával velikou naději v konečný úspěch. Jediným stínem byly tři osobní chyby našeho klíčového hráče, Tomáše Zavřela. Bohužel, jako již mnohokrát, přišla třetí, pro nás téměř vždy začarovaná, čtvrtina. Nastoupili jsme bez Tomáše Zavřela, protože v případě "náhodného" faulu by byl nucen hrát na jistotu a to jsem nechtěl dopustit. Několik neproměněných střeleckých příležitostí a pár ztracených míčů vrátilo soupeře do hry. Slibný náskok se ztenčil na pouhých 6 bodů a bitva pokračovala. Střelba se nám nedařila. Museli jsme se spoléhat na obranu. Naštěstí  jsme bojovali za naše další vítězství o každý míč a utkání dotáhli do vítězného konce. K výkonům jednotlivců: Víťa Hřebík a Michal Petr odehráli výborné utkání. Bez Martina Chluda bychom dnes těžko vyhráli. Když Víťovi docházeli síly, plnohodnotně ho nahradil i když zatím bez výraznějšího bodové příspěvku. Nevadí, co není může být příště. Martina si vážím i vzhledem k tomu, že počasí lákalo i na jeho oblíbený diskgolf a on dal přednost již tak oslabenému týmu .Velmi dobrý výkon podali především v obraně Tomáš Zavřel a Novotný Marek. Zavřel Michal se velmi zlepšil a chvílemi už připomínal obávaného střelce z minulé sezóny. Jen tak dál. Velmi mě mrzí, že jsem nemohl poskytnout více prostoru Tomášovi Voralovi a Hřebíkovi Pavlovi. Podle mého názoru to vývoj hry neumožňoval. To se ale musí změnit. 
Na závěr chci říci: "Výhra nad našim rivalem na jeho palubovce nás všechny příznivce basketbalu a hráče samozřejmě velmi těší. Současně by nás měla ale i zavazovat k neustálému zlepšování naší hry. Upřímně řečeno 24 bodů za druhý poločas není opravdu moc".
Hlas týmu :
Již po pátečním návratu z Rychnova nad Kněžnou - na pozápasové poradě v restauraci U Palečků - nám Tomáš Zavřel smrtelně vážně sdělil, že ve Vysokým Mýtě buď vyhrajeme nebo tam prostě chcípnem /Tomáše váže k tomuto městu velice blízký vztah, kde úspěšně studoval a ještě úspěšněji hrál basket /. Z Tomka šel po těchto slovech opravdu strach a navíc svá slova podtrhl vypitím piva téměř na "ex". Při samotné jízdě na zápas opět Tomáš exceloval, když nám sdělil, že "nějaký" extraligový Jaroš během víkendu začal hrát za borce z Vysokého Mýta a první to odnesla předchozí den Chrudim, které dal 22 bodů. Ani však toto nemůže být příčinou strachu borců ze Skutče, ačkoliv se jedná o hráče s parametry 212cm/130kg - viz.ČBF. O veleúspěšné obraně tohoto borce Vám mohou vyprávět naši dva borci Martin Chlud a Víťa Hřebík, kteří mu dovolili nastřílet pouhých 6 bodů !! 
Vše podstatné napsal v komentáři náš trenér, ale za nás - v tomto zápase naprosto zvítězila týmová spolupráce všech hráčů, což mělo za následek "páteční  Tomkovu nařízenou výhru" a krásnou cestu domů, kterou si nejvíce užíval náš předseda klubu R.Sulzer, který má rivalitu vůči tomuto dlouholetému soupeři hodně hluboko v sobě ! Ještě zmíníme, že jsme si všimli, ale nedali najevo, že náš trenér byl hodně dojat - tomu se nelze divit, jelikož to byla jeho první výhra v roli trenéra v této soutěži a pevně doufáme, že ne poslední.....