23. 1. 2018

Muži - obě víkendová bojovná utkání skončila těsnou porážkou

BK Skuteč

BK Skuteč - Sokol Vysoké Mýto  73:83 (17:15, 33:41, 54:62)

Střelci utkání : Zavřel Michal 20 bodů, Zavřel Tomáš 13 bodů, Novotný Marek 11 bodů, Hřebík Lukáš 8 bodů, Hřebík Víťa 8 bodů, Petr Michal 8 bodů, Chlud Martin 5 bodů

 

BK Skuteč - BC Spartak Rychnov n. Kněžnou  74:78 (18:27, 35:47, 58:64)

Střelci utkání : Zavřel Michal 23 bodů, Hřebík Lukáš 15 bodů, Novotný Marek 13 bodů, Zavřel Tomáš 11bodů, Hřebík Víťa 10bodů, Petr Michal 2 body, 

 

Hodnocení trenéra - Jarda Votava :

K velmi náročným utkáním tohoto dvojkola jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě, za což chci v úvodu všem zúčastněným poděkovat. Zápas s Vysokým Mýtem začal pro naše barvy velmi špatně. Minuli jsme několik jasných příležitostí a po chvíli byl na ukazateli stav  0:8. Po té se sice hra vyrovnala, skóre jsme dotahovali a bojovali opravdu příkladně. Soupeř byl ale perfektně připravený. Středový hráč Jaroš, který má zkušenosti z naší nejvyšší basketbalové soutěže, byl pro hostující družstvo skutečně k nezaplacení. Po celý zápas četl výborně hru jak v obraně, tak v útoku. Svou herní  zkušeností umožňoval hru ostatním hráčům, především střelcům ze středních a delších vzdáleností, kteří byli v tomto zápase téměř neomylní. Za vše hovoří fakt, že zatímco výše jmenovaný nastřílel 15bodů, další tři hráči jeho týmu se dostali přes 20bodů. Nám k lepšímu výsledku, případně k vítězství, chyběla přesnější střelba. Nevedeme sice statistiky, ale asi se shodneme všichni  co jsme viděli toto utkání, že naši borci nebyli střelecky úplně ve své kůži. Částečně za to může opět obranná činnost Jaroše. Nájezd bez shození na dalšího hráče pod tohoto obránce se rovná ztráta míče. Několikrát jsme se o tom přesvědčili. Pravdou je, že se nám občas podařilo míč dopravit na nabíhajícího hráče a byla z toho akce jak z učebnice. Prostě nehráli jsme špatně, ale náš výkon na rozjetého soupeře nestačil.

Nedělní utkání proti favorizovanému Rychnovu začalo obráceně. Na začátku utkání jsme vedli  my, i když malým rozdílem. Brzy se však začala projevovat herní vyspělost soupeře a jeho výšková i váhová převaha. K nezastavení byl hráč s číslem 6 Holubec. Pokusy o zdvojení jakéhokoliv hráče v obraně končili přihrávkou a přesným zakončením soupeřových střelců. Do poloviny utkání jsme obdrželi 47bodů. To je opravdu strašně moc. Naši borci zmobilizovali úplně všechny síly a do konce utkání jsme povolili Rychnovu už jen 31bodů. Naše hra se jak v obraně, tak v útoku výrazně zlepšila. Za druhý poločas jsme nastříleli 39bodů. Na vítězství to ale bohužel nestačilo. V závěru naši vyčerpaní borci minuli několik volných střel, které rozhodli o utkání. Ještě mám k tomuto zápasu několik postřehů. Zmíněný hráč Holubec nastřílel v sousední Chrudimi "pouhé" 4 body. Pravda je, že pravděpodobně vytvářel střelecké příležitosti ostatním. U nás ho k vyšším bodovým zápisům posunuly trestné hody, které prováděl hlavně v závěru utkání. Součet nastřílených bodů obou družstev u sousedů byl 155 (68=R.K., 87=V.M.), zatím co u nás 161 (78=R.K., 83=V.M.). Bodový rozdíl chrudimských z obou utkání - 30 a náš -14. Dle mého názoru při, vší úctě ke všem hráčům, v současné době nemáme střelecké dispozice na 90 bodů v utkání a nevím, jestli jsme je vůbec někdy měli. Mně z toho vychází zlepšit obrannou činnost, což se samozřejmě hezky napíše, ale podstatně hůře realizuje. Teď úplně o něčem jiném. Nedůstojné mi připadaly rady, bohužel několikrát vyslyšené, rychnovských borců rozhodčím. Mimo moje chápání zůstává chování soupeřova kouče. Basketbal je sport plný emocí, ale urážky jsou něco jiného. Rychnovští opět napovídali rozhodčím, že nemluví sprostě a tudíž si může říkat co chce. Teď opravdu nevím, jestli to tak opravdu je, nicméně s chováním sportovce to nemá nic společného. Jak jsem již psal, celé družstvo v obou utkáních  bojovalo do posledních sil a všem skládám obrovskou poklonu. Za zmínku stojí určitě střelecký výkon Michala Zavřela, ukázka Tomáše Vorala, že i tak dobrý hráč, jako je Holubec se dá alespoň částečně zastavit, výborná práce pod vlastním košem Víti Hřebíka, Martina Chluda a Tomáše Zavřela, kvalitní výkon Marka Novotného, mazácká hra benjamínka Lukáše Hřebíka a tradičně dobrá práce Michala Petra. Prostě si myslím, že se bylo na co dívat. 

 

Duch Týmu :

 

Máme rádi basket, jak kdo ženy /Mára/, víno i zpěv, ale tentokrát nám do zpěvu opět nebylo. Co zlepšíme - odpovědnost v obraně, nepodcenit ani jeden míč, vyvarovat se nesmyslných ztrát, hrát od prvního momentu ukání a vzájemně si pomoci jak na míči tak bez něj.