23. 1. 2018

U13 - i náš podprůměrný výkon stačil k výhře nad Týništěm

BK Skuteč

BK Skuteč - SK Týniště nad Orlicí 47:36 (16:4, 21:23, 31:31)

Střelci utkání : Votava Martin 39 bodů, Čonka Marek 4 body, Baloun Michal 2 body, Friš Martin 2 body

 

BK Skuteč - SK Týniště nad Orlicí 56:25 (22:3, 30:14, 43:22)

Střelci utkání : Votava Martin 46 bodů, Čonka Marek 6 body, Baloun Michal 2 body, Bouška Jarda 2 body

 

Hodnocení trenéra U13 - V. Hřebík

 

Hodnocení trenéra U13 - V. Hřebík

 

Osobně jsem netušil co od soupeře očekávat, jelikož jsem nebyl na lavičce našich venkovních zápasů v Týništi a plnil si ve stejný termín svoje hráčské povinnosti v družstvu mužů. Výsledky ze soupeřovy palubovky sice naháněly  trochu hrůzu, ale již při rozcvičovaní mi bylo jasné, že 100 bodů si od nás borci z Týniště určitě neodvezou. 

Situace se pro nás nejevila moc příznivě, protože již v týdnu mi bylo jasné, že budeme postrádat klíčového hráče naší rozehrávky a tvůrce hry Tomáše Hřebíka. Na klidu nepřidal ani fakt, že někteří hráči - včetně druhého rozehrávače Marka Čonky- se zúčastnili týdenního Ski- kurzu a tudiž byli bez tréninků, ale velice chválím a oceňuji, že kluci po pátečním návratu z hor přišli na trénink ! Zklamáním naopak bylo chování Ondry Bělovského, který se bez omluvy nezúčastnil patečního tréninku a sobotních zápasů a nechal svůj tým na holičkách.

K samotnému utkání - dnes zvolím trochu netradiční formu hodnocení +/- . Již ze statistik je ovšem alarmující, jak se hráči podílí na celkovém výsledku týmu. Věřte, že takový stav je pro každého trenéra naprosto nepřijatelný a přebíjí jakýkoliv pocit z vítězství. Basketbal je týmový sport a v případě nemoci Martina Votavy si výsledek utkání dokáže asi každý představit. Je na každém hráči, aby si uvědomil, že pouze větší dravostí, rychlostí a touhou dát koš se dostane hráčsky dál - je potřeba na sobě zapracovat a nespoléhat na to, že to tam Martin nějak dostane a každý míč za ně doskočí. Pro následující období bude moji prioritou při tréniku vystavovat kluky mnohem více hernímu tlaku jak v útoku, tak obraně a učit je převzít svůj díl zodpovědnosti v těchto situacích - tzn. zvýší se herní intenzita tréninků, aby se dostali pod větší tlak.

 

Samotné hodnocení dvojutkání :

 

+

výkon Martina Votavy, není co dodat

snaha a bojovnost základní pětky - skvěle zvládl roli nováčka v této sestavě Adam V.

ostatní hráči lavičky - postupné zlepšení hráčských dovedností jednotlivců v rámci jejich možností

celkově snaha týmu o zintenzivnění obranné činnosti

pocit vítězství

rotace všech hráčů 

 

-

 

přílišná absence Tomáše - naše hra měla málo společné s hrou jménem basketbal

velké množství nevynucených chyb klíčových hráčů - kroky, špatné vyhazování z postranní čáry, přenášení míčů  při driblinku atd.

zvládnutí hry pod tlakem - zmatkujeme a odhozem neznámo kam se zbavujeme míče a hrajeme v autu mimo hřiště

špatné vyhodnocení herní situace - driblování do 2- 3 hráčů soupeře - následuje téměř vždy ztráta - než zvolit např.jednodušší variantu svého uvolnění - hoď a běž

obava či dokonce snaha se vyhnout kontaktu se soupeřem -  při všech herních činnostech - např.doskok, nájezd na koš, samotný dvojtakt, intenzivní obrana, boj o pozici pod košem atd.  NEZAPOMEŇ ! BASKETBAL JE KONTAKTNÍ SPORT !!

 

Doufám, že i hráči čtou tyto připomínky a budou o nich trošku přemýšlet. Jsem si jistý, že se každý hráč najde v nějakých +/-hodnocení a bude na dalších trénincích tvrdě pracovat !

Borci uvědomte si, že jdete správnou cestou - dokázali jste porazit tým, se kterým jste dostali na začátku sezony " kilo" - to o něčem hovoří a za tu snahu Vás musím pochválit , ale ............

Závěrem bych rád poděkoval všem našim fanouškům za aktivní podporu a že jste se přišli podívat a děcka povzbudit.