6. 2. 2018

U13- oslabený tým si přivezl z Nové Paky dvě prohry

BK Skuteč

Hodnocení trenéra utkání Martina Votavy :

 

Na venkovní dvojutkání do Nové Paky dorazil náš tým kvůli chřipkové epidemii či zranění hráčů pouze v počtu devíti playerů. Bohužel ani těchto devět statečných nebylo úplně v ideální formě kvůli začínající chřipce - bratři Votavovi.

K soupeři jsme měli respekt, protože ve Skutči předvedli velice dobrou dynamickou kombinační hru. V minulých kolech dokázala Nová Paka jednoznačně porazit Týniště nad Orlicí a v jednom utkání i SŠB Pardubice.

Každý „baskeťák“ ví, že vyhrát zápas v Nové Pace není nic jednoduchého.

 

1.zápas:

Sokol Nová Paka – BK Skuteč 38:28 (10:11, 12:19, 27:21)

Body: Martin Votava 20, Tomáš Hřebík 8

Zápas začal pro nás dobře a od začátku jsme tušili, že to zase bude vyrovnaný zápas, jako jsme odehráli ve Skutči. V první čtvrtině jsme se soupeřem drželi krok. V druhé čtvrtině jsme si dokonce dokázali vytvořit sedmibodový náskok. Bohužel jsme se museli již od druhé čtvrtiny obejít bez Martina Friše, kterého jsem musel kvůli čtyřem osobním chybám nechat sedět na lavičce a pošetřit si ho na horší časy, které jsem správně tušil, že přijdou (Martinovi byla jedna osobní chyba připsána zcela nezjištně a neoprávněně). Pak přišla třetí čtvrtina, ve které jsme sedmibodové vedení dokázali zdárně prohospodařit a soupeř se ujal šestibodového vedení. Martin V. s Tomášem H. se přestali střelecky prosazovat (dali jsme pouze dva body) díky pečlivé obraně Nové Paky. V určitých okamžicích tlačili  Martina V. z pod koše a různě se na něj věšeli až tři hráčky Nové Paky J. Ve čtvrté čtvrtině si již soupeř dokázal uhlídat svoje vedení a nepřipustil žádné další drama na konci zápasu. Mínusem v tomto zápase bylo, že se střelecky dokázali prosadit pouze dva hráči.

 

2. zápas:

Sokol Nová Paka – BK Skuteč 51:10 (11:4, 33:4, 39:8)

Body: Tomáš Hřebík 2, Michal Baloun 8

Do druhého zápasu jsme vstupovali již bez naší opory Martina Votavy, kterého již decimovala chřipka a po vzájemné dohodě jsme se domluvili, že do zápasu nezasáhne. Prioritou byla rotace všech přítomných hráčů, výsledek zápasu šel stranou. První čtvrtinu jsme odehráli vcelku dobře. Všichni se snažili plnit moje pokyny, zejména jsme se soustředili na obranu a získávání co nejvíce obraných doskoků. V druhé čtvrtině jsme zcela propadli, a od soupeře jsme obdrželi 22 bodů a sami jsme se nedokázali bodově prosadit. Rychlá, dynamická a kombinační hra soupeře nám dávala zabrat a nedokázali jsme na ni reagovat ani ji alespoň přibrzdit. Ve třetí čtvrtině se síly trochu vyrovnali a prohráli jsme ji v poměru 6:4. Čtvrtá čtvrtina se již pouze dohrávala a hra se podobala čtvrtině druhé.

 

Nebudu nikoho chválit ani kritizovat, napíšu pouze naše nedostatky a věci na které se musíme při naší hře zaměřit.

 

1)      Chybí nám dynamika - téměř u všech hráčů

2)      Neumíme se uvolňovat směrem k míči jak z vhazování tak při hře

3)      Zbytečně ztrácíme míč, driblujeme s míčem do třech hráčů, místo toho abychom je obešli

4)      Každý hráč by si měl uvědomovat, kde je jeho pozice v útoku

5)      Po střele na soupeřův koš je nutné aby se všichni hráči snažili o útočný doskok včetně střelce

6)      Musíme se zaměřit na obranou činnost, zejména na obrané doskoky (tzn. po střele vyboxování soupeře, vzetí na záda a teprve potom doskočení míče), což byla asi nejslabší stránka tohoto dvojutkání.

 

Sportu zdar a  basketu zvláště!!!