AKTUALITY

BK Skuteč

Hodnocení naší premiérové sezony ve VČL mužů 2017/2018

9. 7. 2018

Trenér mužů - Jarda Votava :

První zápas v Havlíčkově Brodu nás nijak optimisticky nenaladil. Soupeř byl jasně lepší a naše porážka byla dost krutá. Pravdou bylo, že vítězný tým byl posílen třemi hráči druhé ligy. O poznání lépe vypadalo druhé utkání ve Svitavách. Domácí sice vyhráli, ale mohlo to být i opačně. Z následujících šesti zápasů jsme vytěžili pět vítězství. Odvezli jsme si dokonce skalp našich odvěkých rivalů z  Vysokého Mýta, za které hrál exligový Jaroš! I když jsme domácí utkání nevyhráli, ani tady jsme se neměli za co stydět.  Výborný zápas jsme odehráli v Josefově. I když jsme odjížděli poraženi, náš výkon byl velmi dobrý. Po dvou vítězstvích s Chrudimským B-týmem bylo jasné, že se ve VCL neztratíme. Pro mě byly zklamáním naše výkony v Nové Pace a zvláště pak v Turnově. Naopak, velmi dobrou práci odvedl tým v utkáních v Přelouči a doma s borci ze Svitav. Od vítězství s Josefovem na domácím hřišti nás dělilo jen kousek štěstí. Postup z 6. místa do závěrečných bojů byl víc, než úspěch. První domácí utkání o final four bylo vítězné. Bohužel, druhé se už nepovedlo. Myslím si ale, že celkové umístění je možná největším úspěchem mužů v historii klubu. Vedla k němu cesta zodpovědnosti hráčů jak v účasti na utkáních, tak v každém utkání herně. Jednotlivé hráče hodnotit nebudu. Všichni odevzdali vše, co bylo v danou chvíli možné a mají můj obdiv. Tým drží spolu díky partě, která je pro basketbal ve Skutči již tradicí. Děkuji všem hráčům za jejich obětavost a předvedenou hru. Děkuji všem členům oddílu, kteří pomáhají utkání technicky zabezpečovat. Děkuji všem manželkám a přítelkyním hráčů za jejich toleranci. Ať se nám podobně daří i v příští sezóně.!

 

VÍCE
BK Skuteč

VYTOUŽENÉ PRÁZDNINY JSOU TADY !!!!!!!!!!

28. 6. 2018

Přejem Všem hráčům, aby si ve zdraví užili 2 měsíce prázdnin a pořádně si odpočinuli od školních povinností. Pevně doufáme, že se po prázdninách opět sejde Vaše parta a společně prožijeme další úspěšnou sezonu. Dle našeho názoru Vás příští rok čeká skvělá soutěž netradiční kategorie U14, kde je přihlášeno již 12 týmů !! Koncem prázdnin budeme mít soustředení, o kterém Vám na našich stránkách včas budeme informovat. Zkuste si sice trochu odpočinout od basketu, ale snažte se strávit tento volný čas maximálně aktivním způsobem - plavání, běh, kolo,tenis, hory atd.- jsou ideálním pohybovou průpravou k basketu. Úplně nejlepší by bylo si občas najít chvilku a navštívit nějaké venkovní basketové hřiště a zablbnout si s míčem. Takový kontakt s míčem je pro Vás to nejlepší co můžete pro sebe udělat a zlepšit si základní ballhandling. Ten kdo takovou možnost má, bude sám překvapen jakého progresu dosáhne !! 

 

Trenérský tým

 

VÍCE
BK Skuteč

Hodnocení činnosti nejmenších 2017-2018

26. 6. 2018

Vybudovat nový tým hráčů okolo ročníku 2010 bude pro nás největší prioritou pro příští sezonu. Provedeme opět nábor nových dětí na zdejších školách a budeme se snažit o rozšíření stavajícího týmu a zkvalitnění jejich tréninkových aktivit. Po prázdninách již pro současné a nové děti plánujeme účast na několika basketbalovách turnajích v jejich věkových kategorií. Našim současným nejmenším hráčům děkuji  a chválím za jejich tvrdou a trpělivou práci během celé sezony a jejich baskeťácký růstu.

Rádi bychom tímto poděkovali všem jejim rodičům za podporu děcek a kladný přístup k basketbalu ve Skutči. 

Na všechny hráče se opět  budeme těšit po prázdninách v naší Sportovní hale.

 

Trenérský tým mládeže

VÍCE
BK Skuteč

Zhodnocení premiérové sezony družstva U13 - 2017/18

25. 6. 2018

Po velkém úsilí a mnoha letech jsme se zase ve Skutči dočkali mládežnického basketbalu. Podařilo se nám vytvořit  mladou odolnou basketbalovou bandu okolo ročníku 2005, která se rozhodla přihlásit soutěž a ukázat něco, co se během posledního roku naučili. Od září 2017 se nám podařilo navýšit počet tréninkových jednotek ve Sportovní hale, což vedlo k velkému hernímu progresu u všech hráčů během celé sezony. Díky našim sponzorům se hráči představili ve zcela nových dresech a s novým logem klubu na prsou. Bylo z nich cítit odhodlání pokračovat v basketbalové tradici ve Skutči a neudělat našemu klubu BK Skuteč v premiérové sezoně ostudu. Přestože jsme prvních šest zápasů prohráli, byla to pro všechny obrovská zkušenost - najednou všichni zjistili, že basket není tak úplně bezkontaktní sport a když k tomu přidáme rychlost, chytrost, herní dovednosti a mnoho dalších faktorů - není to skutečně vůbec jednoduchý sport ten BASKET. Očekávali jsme, že někteří hráči to zkrátka vzdají, což se potvrdilo, ale naprostá většina zůstala a tvrdě dál makala - jak v tréninku, tak i při zápasech. Tady musíme pochválit všechny rodiče, babičky, dědečky za velkou a nepřetržitou podporu našich borců nejen při zápasech, ale hlavně za to, že se basket stal součástí Vašeho osobního života a věřte mi, že bez podpory Vás rodičů by to nešlo dělat. Obzvlášť děkujeme rodičům, kteří nám pomáhali s dopravou na venkovní zápasy. A pak to přišlo!! První výhra .....

  

VÍCE
Naši kluci ročník 2005 a Litomyšl Streetball 2018

Naši kluci ročník 2005 a Litomyšl Streetball 2018

24. 6. 2018

Velká gratulace našim borcům ke krásnému 4.místu v kategorii U13 na streetbalovém festivalu v Litomyšli !

Kluci ročníku 2005 se domluvili a udělali si basketbalovou sobotu, kterou si velice užili. Ačkoliv vyrazili do neznámého prostředí bez nás trenérů, kteří měli bohužel jiné basketbalové povinnosti / M.Votava - účast na trenérské licenci C, Hřebík V.- víkendová účast v Olomouci na Impulsech trenérů mládeže /, přesto se neztratili. Ze základní skupiny bez problémů postoupili a v utkání o postup do finále prohráli s týmem z Pardubic / vítěz turnaje / pouze o 2 body!

V naší sestavě se objevil poprvé nový talent Adam Pražan a rozhodně se neztratil !! Děkujeme otci Martina Friše a dědovi Tomáše Hřebíka za dopravu na turnaj a hlavně nezletilému Lukáši Hřebíkovi za skvělý trenérský záskok během tohoto turnaje.

 

 

VÍCE
BK Skuteč

U13 - odevzdání dresů

24. 5. 2018

Upozorňujeme všechny hráče družstva U13, aby do poloviny června odevzdali svoje hrací komplety- tzn. dresy - domácí + venkovní provedení a tričko. Prosíme všechny rodiče, aby dresy hráči přinesli ve stavu vypraném a nezničeném a tím mohly nadále plnit svoji funkci v příští sezoně.

Děkujeme

 

VÍCE