30. 9. 2019

Muži - premiérová venkovní utkání v ročníku 2019/20

BK Skuteč

BK NOVÝ BYDŽOV - BK SKUTEČ   55:59 (12:13, 25:30, 35:41) 

Střelec utkání: Michal Zavřel 24bodů

 

TJ SOKOL PARDUBICE - BK SKUTEČ 82:77( 23:16, 39:22, 64:52)

Střelec utkání: Michal Zavřel 25 bodů

Z víkendového tripu jsme si nakonec přivezli jedno vítězství, které bylo vzhledem k předvedenému výkonu zcela objektivní a zasloužené. Hlavním cílem pro tuto sezonu je i v další sezoně zachovat tradiční basketbalové mužstvo mužů ve Skutči. 

Bohužel, ačkoliv někteří dlouhodobí hráči ukončili či značně utlumili svoji hráčskou činnost, podařilo se nám ještě sestavit bojeschopné družstvo pro soutěž krajského přeboru. První křest ohněm nastal na hřišti ambiciózního Bydžova, který se nám podařilo po velké bitvě nakonec udolat. Z obou stran se jednalo o první velice nervózní utkání, které se neslo hlavně v duchu neproměňování šancí a v obrovském nasazení v obranné činnosti. Do rotace byl poctivě zapojen celý tým, který si poctivě celé utkání odmakal - hlavně v obraně, kde jsme přeci jen působili mnohem aktivněji a rychleji než náš soupeř. Tentokrát stálo basketbalové štěstí na naší straně a díky němu se nám přece jen jelo domů mnohem lépe.

V neděli ráno jsme se opět po letech podívali do místní sokolovny, kde nás čekal velice dobře připravený soupeř. Věděli jsme, že se opírají o skvělé hráče Vahalu,Bartheldiho a Tušla, ale na hřišti jsme jen zírali, co proměňovali i ti ostatní. Hlavně hráč Hovorka, který nám dal 16 bodů, ale z pozic, že ani hráči formátu - Martin Votava či mladík Kuba Filipi nechápali, jak to ten borec házel přes hlavu či z otoček, ale co víc - trefoval to. Je pravdou, že jsme se první polovinou utkání neskutečně střelecky protrápili a o obraně z předešlého dne jsme si mohli nechat jenom zdát. Poté jsme se již dostali do tempa a soupeře přinutili i k několika time outům a nervozitě. Nakonec to nevyšlo, ale pevně věříme, že u nás ve Skutči již nebudou schopni zopakovat takový střelecký koncert jako doma.