7. 1. 2020

Muži- hodnocení zápasu s Trutnovem

BK Skuteč

BK Skuteč - Loko Trutnov "B" 97:80 (19:20, 38:41,68:59)

Střelci utkání : Hřebík Lukáš 35bodů, Michal Zavřel 21bodů, Votava Martin st. 14bodů, ........

Hodnocení zápasu :

V sobotu před vánocema jste přivítali na domácí palubovce  borce z Trutnova - ambiciózní mladý tým, který předvádí rychlý, moderní a atraktivní basket. Kluci přijeli ve své nejsilnější sestavě, i když pouze v sedmi hráčích. Oproti zápasu v Trutnově již přijel i hráč Meisner, který prošel mládežnickým basketbalem v Pardubicích  a je členem základní rotace. My naopak jsme přišli o klíčového hráče Víťu Hřebíka / zranění / - naštěstí tato nenahraditelná ztráta nezanechala na našich hráčích moc silnou stopu a to hlavně ze dvou důvodů !! - z Víti se stal trenér a kluci ho měli furt na blízku a to hlavní + jeho nenahraditelnost se pokusil nahradit benjamínek týmu v tomto ročníku mlaďas Lukáš H. Také se objevil konečně v sestavě Pavel Mňuk, který předešlé období nabíral síly převážně v zahraničí - bary, hrady, zámky, atd. - dorazil odpočatý a plný sil. První poločas byl ukázkou skvělého oboustranně rychlého a fyzicky náročného basketbalu, kde se především hostům neskutečně dařila střelba ze všech pozic. O poločase vedli hosté o 3body a nám bylo záhadou, jak tento tým mohl v předešlém dni, se stejnou sestavou nastřílit za zápas v Heřmaňáku 37 bodů !!! /a samozřejmě prohrát /. Na konci třetí čtvrtiny se začala projevovat více kvalita naší lavičky - P. Mńuk, J.Filipi, T.Voral - byli během střídání rychlý, agresivní na míči, proměňovali svoje šance a ubírali soupeři jejich sílu. A výsledek se dostavil koncem třetí čtvrtiny, kde již soupeři začali docházet síly a nám se podařilo poprvé odskočit o 9 bodů. Tento zápas byl bazám na duši našeho fanouška - v poslední části pokračovala hra ve vysokém tempu a na oboustranách jsme mohli vidět spoustu pěkných basketbalových momentů a hlavně střelených košů. Závěr jsme již bezpečně kontrolovali a užívali si  velice důležité domácí vítězství nad silným Trutnovem / hlavně trenér Víťa super skóre 1-0 /. Všem hráčům patří dík za předvedený výkon a zároveň poděkování divákům za skvělou podporu z hlediště - kromě předsedy klubu R. Sulzera - který neustále nevhodně komentoval výkony našich borců.......