25. 2. 2023

Hodnocení zápasů - Týniště + Česká Třebová

BK Skuteč

Ahoj všem,

 

Pevně věřím, že období kdy se neustále muselo míchat s termínem jednotlivých zápasů je již ustálilo. Musíme reagovat na termíny lyžařských kurzů dvou našich škol, vyjít vstříc i soupeřům, kteří řeší stejné problémy a teď nám do toho nastupují termíny jarních prázdnin. Právě nyní odjela dolní škola a s ní našich 5 hráčů, kteří se vracejí 3.3. v pátek. My hrajeme již další den v sobotu 4.3. velmi důležitý zápas se silným NAPOSem a proto apeluji na všechny lyžaře, ABY SE HNED PO NÁVRATU ZÚČASTNILI PÁTEČNÍHO PŘEDZÁPASOVÉHO TRÉNINKU. Ještě , že jsou všichni kluci "pohybově šikovní " a kurz zvládnou bez nějakých komplikací.

Přes všechny tyto trable se nám podařilo sehrát dvě kvalitní venkovní dvouutkání s předvídatelným výsledkem.

V Týništi jsme bohužel od začátku ještě v hlavách nedokázali zúročit to, co se na trénincích intenzivně učíme a snažíme se přenést do naší hry. Po dlouhém zranění nohy nastoupil konečně i Aleš Myška, který se bohužel výkonostně a herní trápil v obou zápasech. Musíme být s Alešem trpělivý - je z něho cítit, že by moc chtěl, ale chce to čas - ale velikým příslibem růstu jeho výkonosti  je jeho pravidelná účast a dílčí zlepšování při trénincích. První zápas jsme si prohráli sami v úvodním poločase, kdy se nám nedařilo fyzicky přehrávat 3 hráče Týniště, kteří si dělali na hřišti téměř co chtěli. Hráli jsme zbrkle, k týmovému výkonu jsme byli opravdu daleko, dělali jsme mnoho chyb, chyběla agresivita, fyzický kontakt se soupeřem a navíc někteří hráči, když se dostaneme pod tlak a dostáváme bídu - jaksi mentálně sráží sami sebe. V druhé půli se již naše hra zlepšila a na závěr jsme i výsledek mírně zdramatizovali. Jako velké pozitivum vidím to, že se mezi naše střelce zapojilo hned 7 hráčů.

V České Třebové jsme byli již v pozici mírného favorita, ale začátek zápasu tomu opět nenasvědčoval a první půlku jsme si opět protrpěli i přesto, že jsme od koncem první čtvrtiny již mírně vedli. Zbytek zápasu jsme s vypětím všech sil jakýmsi způsobem kontrolovali a dotáhli jej do vítězného konce. Velice nepříjemné bylo pro nás zranění kolene jednoho z klíčových hráčů Filipa Zelenky, který nám bohužel bude nějakou dobu chybět. V tomto zápase nás tentokrát podrželo střelecké duo Maty Hřebík a Aleš Baloun, kteří se postarali o většinu našich bodů. V druhém zápase se již začali prosazovat i další hráči z lavičky, což bylo při absenci Filipa naprosto klíčové. První polovina zápasu byla dosti vyrovnaná, ale ve druhé části jsme již fyzicky a herně borce z Třebové přehrávali. V této části zápasu dominoval neúnavný Aleš Baloun, který předvedl tentokrát  i skvělý týmový výkon. Velké plus tohoto zápasu  - mezi střelci bylo hned 8 hráčů a všichni borci se do zápasu aktivně zapojili.

Jak jsem na začátku zmínil - nyní nás čeká důležitý zápas v sobotu o pořadí v tabulce s Napos a pokud bychom je doma porazili, tak bychom mohli i postoupit mezi 4 nejlepší celky soutěže a zahrát si s nimi závěrečný turnaj. Ale nepředbíhejme musíme absolovovat termínově nabitý březen a tímto apeluji na Vás rodiče, aby všichni hráči chodili pravidelně a byli na všech zápasech. 

Na závěr děkuji všem rodičům za pomoc při dopravě na zápasy a podporu z hlediště.

Trenér