4. 3. 2023

Doma s NAPOS vítězně oba zápasy

BK Skuteč

Hodnocení zápasů:

Do zápasu s tabulkově silnějším soupeřem z Vysoké nad Labem jsme šli s pokorou a to z více důvodů. Pět hráčů se po týdnu vrátilo z lyžařského kurzu - všechny ovšem musím pochválit, že po pátečním příjezdu se hned zúčastnili předzápasového tréninku. Dále nám tu kolem řádí různé chřipky - ty nám dnes sundali ze soupisky hned čtyři hráče Filipa, Dominika, Honzu a Miloše.

Také jsme byli zvědaví, zda jsme udělali nějaký herní progres, protože oba dva zápasy na začátku sezony ve Vysoké jsme celkem snadno prohráli - to nám tehdy navíc chyběli zranění Aleš Myška a Maty. Oproti našim "standardním vstupům " do zápasů jsme tentokrát začali celkem dobře a nemuseli jsme smazávat nějaké bodové manko. Naší největší slabinou bylo, že jsme pálili jednu šanci za druhou a nebyli jsme schopni dát koš a když ano, tak jsme se na něj neskutečně nadřeli. Naštěstí to byl oboustranný zmar i ukázka neproměňování šancí, kde by mohl dělat všem lektora náš Aleš Myška. Postupem času jsme již přece něco trefili a navíc jsme začali soupeře překvapivě přehrávat i fyzicky.  V druhé polovině zápasu jsme se již začali prosazovat více na doskoku a viditelně jsme zlepšili naši aktivitu v obraně, což soupeři dělalo velké problémy v jejich hře. Naše zlepšení hry se pak promítlo v zisku prvního vítězství. Do druhého zápasu se nám vstupovalo již mnohem lépe - byli jsme více uvolnění, něco jsme občas zase dali a věděli jsme, že se můžeme porazit jedině sami. Výkon Naposu byl tentokrát pro mě osobně velkým zklamáním a bylo zde dobře vidět, že tento tým vlastně žádným týmem není - nebylo to z nich vůbec cítit a na jejich hře se to citelně projevilo. Druhé utkání jsme tedy odehráli zcela v pohodě při plné rotaci hráčů, kdy hráči z lavičky odehráli velice dobré minuty, které korunovali hrou bez zmatků a fatálních chyb v obraně - a navíc trefili mnoho dobrých košů.

V zápasech se střelecky prosadili nejvíce naši Alešové s Matym. Velice dobře jim sekundovalo Hlinsko a trio našich dívek. Musí všechny tentokrát pochválit za bojovnost a některé i za to, že přišli bojovati za tým s kašlem, rýmou či únavou. 

Tímto děkuji i našim fandům, že se přišli podívat a povzbudit nás.

Trenér