5. 5. 2023

Zhodnocení závěrečného turnaje TOP4

BK Skuteč

Ahoj všem,

 

Po skončení základní části na čtvrtém místě jsme se nominovali do turnaje TOP4, kde jsem chtěli ukázat, že jsme se zase během roku v naši výkonnosti posunuli vpřed a s top týmy z naši skupiny jsme schopni hrát vyrovnanou hru. 

Většina hráčů chodila pravidelně na tréninky a poctivě se připravovala na tento závěrečný turnaj sezony. Bohužel toto přípravné období s námi nemohl podstoupit Aleš Myška, který byl téměř 3 týdny bez tréninku a k týmu se připojil až na samotný turnaj, což se u něho extrémně projevilo ve výkonnosti během zápasů - ale palec nahoru, že nakonec s námi odjel a turnaj si vnitřně i fyzicky protrpěl, protože zrovna bez Aleše by to nějak nebylo "týmově ono". U Aleše jen pevně věřím, že příští sezona pro něho bude mnohem lepší a různé dlouhodobé tréninkové absence již nebude muset trávit na lavičce jako např. při zlomenině nohy z minulého roku. 

První zápas jsme hráli již od 9.00hod se silným HB a zcela zaslouženě jsme jej prohráli. Do zápasu jsme vstoupili laxně, bez nasazení a rozhodně jsme nepředváděli hru jakou umíme a chceme hrát. Oproti soupeři jsme byli pomalí jak v obraně tak i v přechodu do útoku - soupeře bylo neustále plné hřiště, neustále nás presoval a my jsme se z toho jednoduše podělali. Z toho pramenili naše osobní chyby, kterých jsme hned na začátku nasbírali v slušném počtu čtyř a cca 3 minuty před koncem 1. části již soupeř trestal vždy trestnýmy hody. To na co jsme se připravovali před turnajem se nám rozsypalo jako domeček z karet a když k tomu přidám naši střeleckou potencí ve 2. čtvrtině /1 vstřelený koš !!/ , bylo o zápase prakticky rozhodnuto. Ačkoliv jsme se prvním poločasem protrápili - hlavně psychicky a to do slova a do písmene u našich tradičních lídrů týmu - jediný kdo si to v tuto dobu na hřišti opravdu poctivě odmakal v obraně i v útoku byl Maty H., který převzal roli lídra a pomohl svým výkonem postupně zvedat a motivovat ostatní borce k lepšímu výkonu.

Matyho výkon byl klíčový pro zbytek zápasu a řekl bych i celého turnaje, kdy z ostatních začal opadat stres, strach a naopak narůstalo sebevědomí hráčů včetně našich holek. Konec 3.třetiny a průběh poslední čtvrtky již byl ve znamení růstu výkonu pro celý tým - již jsem neviděl jako na začátku skleslé hlavy a strach jít na hřiště - naopak chtělo se zase hrát.

Za předvedený výkon patřila do HB gratulace k zaslouženému postupu do finále a nás čekala v mezizápasové přestávce motivation work s borci pro další mač.

Do druhého zápasu o 3.místo se silný Náchodem jsme si šli s pokorou a hlavním cílem - poslední zápas si užít a předvést to co jsme v trénincích odmakali. Za BK Skuteč nastoupit úplně nový tým a bylo to hned z počátku znát a zcela jsme s našim nasazením a odhodláním favorizovaný Náchod zaskočili. První čtvrtinu jsme byli rozhodně aktivnější, bohužel jsme se docela střelecky protrápili, ale naštěstí jsme zůstali Náchodu na dostřel. Druhá čtvrtka byla z naší strany  střelecky a herně super - dali jsme 22bodů a soupeři dali jasně najevo, že to nebudou mít s námi v boji o bronzovou placku lehké. Po zbytek utkání jsme tempo naší hry udržovali, hráli jsme při plné rotaci všech hráčů a náskok trpělivě navyšovali až do samotného konce. K výkonu Matyho se připojili i ostatní hráči a konečně zase exceloval pohybově a střelecky neúnavný Aleš Baloun, který naštřílel skvělých 22bodů. za předvedený výkon musím pochválit tentokrát opravdu všechny borce a musím zmínit, že dva body si dal i náš Honza. Nakonec jsme Náchod zcela zaslouženě porazili a naši U14 si domů odvezli pohár a medaile za skvělé 3.místo.

Děkujeme moc pořadatelům z Havlíčkova Brodu za skvěle organizovaný závěrečný turnaj a jejich týmu za konečné 1. místo.

Dále bych tímto chtěl poděkovat našim rodičům, kteří přijeli své borce povzbudim a sdíleli s námi tento společný super zážitek.

Trenér