U13- sobotní hodnocení zápasů s BSK TJ Jičín

BK SKUTEČ - BSK TJ JIČÍN  65:37( 22:10, 40:16, 54:26 )

Votava Martin 32 bodů, Hřebík Tomáš 12 bodů, Čonka Marek 8 bodů, Friš Martin 4body, Votava Adam 3 body, Černík Michal 2 body, Baloun Michal 2 body, Turoň Petr 2 body

BK SKUTEČ - BSK TJ JIČÍN  83:35( 17:14, 41:18, 61:28 )

Votava Martin 29 bodů, Hřebík Tomáš 18 bodů, Čonka Marek 18 bodů, Friš Martin 10bodů, Baloun Michal 4 body, Votava Adam 2 body, Bělovský Ondra 2 body

V.Hřebík, trenér mládeže :

První zápas.

K sobotním zápasům jsme se bohužel museli obejít bez nemocných Paty, Tomáše Vomlela a Jardy Boušky. Naopak překvapil mile příchod Ondřeje Bělovského a Matěje Palečka, hráčů, kteří se k nám opět přidali po různých zraněních.

Nastoupili jsme proti '' tabulkově silnějšímu soupeři '' s respektem, ale s odhodláním sebrat tomuto dívčímu týmu oba body, což byla naše existenční povinnost ! Co bychom Vám lhali, spolu s druhým trenérem Martinem Votavou jsme byli pod velkým psychickým tlakem ze strany vedení klubu - náš předseda R. Sulzer byl opět mezi diváky a vše pečlivě sledoval - v případě neúspěchu se hovořilo o jistotě odvolání z našich funkcí !!!! Toto zaplaťpánbuh netušili naši hráči, kteří musejí 3x týdně podstupovat naše brutální trenérské praktiky z NBA a tím propásli svou jedinečnou možnost se nás jednou provždy zbavit.......

Na počátku utkání jsme se mohli spolehnout na naše opory Martina Votavu, Marka Čonku a Tomáše Hřebíka, kteří neustále prověřovali kvalitu obrany soupeře a táhli svůj tým k vítězné první čtvrtině - 22:10. V druhé čtvrtině začal výkon této trojici aktivně podporovat stále lépe hrající duo Martin Friš a Michal Baloun. V této části došlo ke zlepšení naší obranné činnosti a po půlce hry stav skóre ukazoval 40:16 ! Do druhé části utkání jsme opět vstoupili velice aktivně především díky hráčům z rotace - více viditelní Adam Votava či Michal Černík skvěle doplnili kluky ze základní pětky. I ostatní borci - Turoň Petr, Baloun Aleš a Břicháček Martin jsou důkazem toho, že jdeme správným směrem a díky nim se začíná tvořit tvář celého týmu.Třetí čtvrtinu jsme zcela kontrolovali a náskok 28 bodů dával tušit, že bychom mohli přece jen ve Skutči slavit. Poslední část utkání všichni kluci odehráli zcela podle pokynů a všichni si mohli užít ten pocit vítězství. Osobně mě mile překvapilo, že hned 8 borců střelilo alespoň koš - oproti začátku souteže, kde jsme měli pouze 3 střelce v utkání !! Poprvé tak kluci mohli vlézt do vítězného středového kruhu a zařvat si vítězný pokřik.

Záměrně zde nehodnotím výkony Matyho a Ondry, jelikož by to nebylo objektivní, ale pevně věřím, že pravidelným tréninkem se dostanou na vyšší herní kvalitu - na kterou oba dva určitě mají.

Osobně pevně věřím jedné myšlence, že sebevíc talentovaný hráč bez tréninku či jeho flákání nikdy nedosáhne kvality průměrného hráče s pravidelným dlouhodobým tréninkem - tzn. vydržet, být trpělivý a pokud tu hru a partu máte rádi - výsledky se určitě dostaví !

Druhý zápas .

Naši kluci nastoupili do utkání jako uragán vedený Markem Čonkou a během 6 minut jsme viděli skóre 17:1 !! Poté jsme prostřídali naši první pětku a rázem se soupeř nadechl k náporu a první čtvrtinu stáhl na hratelné skóre 17:14. Na začátku druhé čtvrtiny jsme neponechali nic náhodě a k útoku zaveleli naše tradiční opory Martin Votava a Tomáš Hřebík, které podporoval neúnavný bojovník Marek Čonka - výsledek byl rozhodnut - poločas 41:18 ! Opět první  část utkání ukázala, jak je patrný velký herní progres tohoto týmu a zlepšuje se zápas od zápasu. Viditelný herní pokrok u Michala Balouna, Martina Friše, Michala Černíka a Adama Votavi udával směr vývoje zbytku tohoto zápasu. Třetí třetina skončila rozdílem 33 bodů při zapojení všech hráčů z týmu !! Poslední část již byla exhibicí našich minižáků a bylo fajn vidět, jak si kluci tento zápas užívají. V tento moment jsem si uvědomil ten kontrast mezi tímto a posledním domácím zápasem, který jsme prohráli doma o 2 body a přitom jsme šli do poslední čtvrtiny s náskokem 12 bodů !!! - to je týmová záležitost, to je basket, to jsou emoce, prostě super hra !!!!

Tentokrát nebudu chválit naše lídry týmu, ale vyzvednu dva hráče, kteří měli super víkend -  bojovník Marek Čonka s 18 body v druhém zápase a předvedenou celkovou hrou a Martina Friše za narůst výkonnosti bez svazující nervozity - 10 bodů skvělá práce - borci jen tak dál !

Vám divákům velice děkujeme za super fandění a podporu - byli jste fajn !