MUŽI-HODNOCENÍ ZÁPASŮ TRENÉRA JARDY VOTAVY

BK SKUTEČ - TJ JISKRA HOŘICE  72:49 ( 25:13, 36:26, 54:38 )

Zavřel Michal 18 bodů, Hřebík Lukáš 15 bodů, Zavřel Tomáš 11 bodů, Novotný Marek 10 bodů, Petr Michal 8 bodů, Voral Tomáš 6 bodů, Hřebík V. 2 body, Chlud Martin a Hřebík Pavel po 1 bodě

BK SKUTEČ - BK PŘELOUČ  "B"  - 71:63  (10:18, 27:30, 61:57)

Zavřel Michal 18 bodů, Zavřel Tomáš 14 bodů,  Petr Michal 14 bodů, Chlud Martin 9 bodů, Hřebík V. a Novotný Marek po 6 bodech, Hřebík Lukáš 4 body

Jarda Votava, trenér :

S mužstvem Hořic jsme snad ještě nehráli. Soupeř při rozcvičování nevypadal špatně. První minuty jsme ale připravili hořickým basketbalistům doslova peklo pod jejich košem. Bezchybná obrana a přesná střelba znamenala rychlé vedení o 10 bodů. Po té se hra vyrovnala. Myslím ale, že jsme měli utkání od začátku do konce pod kontrolou.  Nástupy do jednotlivých čtvrtin byly velmi dobré, což zvláště u III. čtvrtiny není u nás obvyklé. Kolektivní výkon neumožnil soupeři bližší kontakt. Všichni hráči odvedli standardní výkon. Do hry se zapojila celá lavička. Nechci hodnotit jednotlivce ale nemohu nevyzvednout výborný výkon Tomáše Vorala jak v obraně tak v útoku. Rovněž bodové příspěvky Lukáše Hřebíka a Michala Zavřela byly víc než dobré. Naše čtvrté vítězství ve VČL bylo skutečností.

Borci z Přelouče dorazili v kompletní sestavě a za sebou měli vítězství v Chrudimi. Utkání začalo přestřelkou bez jakéhokoliv bodového zápisu u obou družstev. Hned na začátku ale bylo vidět, že ubránit pivoty Vondráčka a Kmoška nebude vůbec jednoduché. Vedli jsme sice 6:2, ale velmi záhy basketbalisté z Přelouče skóre otočili. Mimo dvou jmenovaných se přidali střelci z perimetru. Náš tým si vytvářel poměrně dobré střelecké pozice, ale bohužel, koš byl pro nás začarovaný. Netrefili jsme skoro nic. Naštěstí obrana fungovala a ve druhé čtvrtině přestali být střelci z Přelouče neomylní. V polovině utkání jsme byli -4 body. Třetí čtvrtina se nám vydařila. Střelba se zlepšila alespoň o kousek, obrana se dále dařila a našim borcům se podařilo skóre otočit. Vedení o osm bodů na konci třetí čtvrtiny bylo slibné. Všichni přítomní ale věděli, že rozhodnuto zdaleka není. Poslední část hry se dá nazvat nervy drásajícím dramatem se šťastným, a však zaslouženým vítězným koncem. O utkání rozhodla "zlatá trojka" neutuchajícího bojovníka Michala Petra. Po tomto koši naši borci utkání disciplinovaně dohráli. Musím říci, že tohoto vítězství si velmi vážím. Dokázali jsme vyhrát i když naše střelecké pokusy měly daleko k ideálu. Všichni hráči ze sebe vyždímali úplně vše. Víťa Hřebík, Mára Novotný, Tomáš Zavřel a Martin Chlud velmi dobře eliminovali sílu přeloučských pod košem. Navíc Martin přispěl nadstandardně i bodově. Oba Michalové v rozhodujících momentech přece jen míč do koše dostali. Lukáše Hřebíka zdobila bojovnost a i když se mu nedařilo jak by si přál, byl velmi platný v obraně. Závěrem jen toto: Kdyby mi někdo před začátkem soutěže řekl, že po odehrání osmi utkání budeme mít pět vítězství, považoval bych ho za přehnaného optimistu. Tak borci, jen vydržet.
Hlas týmu :
Tento víkend nám sice ubral strašně moc sil, ale na druhou stranu jsme rádi, že se náš starý dobrý střelec Míša Zavřel konečně začal trefovat do koše ! Velmi se tím ulevilo oporám týmu Martinu Chludovi a V. Hřebíkovi, kteří nemusejí hrát pod tak obrovským tlakem. Je důležité, že jsme schopni se vzájemně  střelecky a herně doplňovat a když se někomu nedaří podle představ, tak ho další zastoupí. Omezili jsme nadávky a různé nechutné poznámky během zápasů z lavičky na adresu slaběji hrajících hráčů a všechny podobné ataky - někdy i fyzické -  probíhají pouze po zápase v šatně či v autě cestou domů. V soboru jsem soupeře z Hořic porazili díky naší fyzické vyspělosti a opět se potvrdilo jak důležitý je letní tréninkový kemp, kde nabíráme fyzickou kondici.
Nedělní zápas nebyl vůbec jednoduchý a troufnu říci, že byl jedním z nejtěžších. Zápas se nám ovšem podařilo ubojovat do vítězného konce a opět nás nezklamal náš kapitán Míša Petr, který borcům z Přelouče srazil vaz svou pevnou rukou a zlatým trojkovým pokusem, na který mu tentokrát nahrál Michal Zavřel a tím rozhodl zápas. V záloze jsem ovšem měli i krajní variantu s možností tříbodového pokusu od Víti, ale k tomu bohudík nedošlo. V tomto zápase stojí za zmíňku věc nevídaná : naše v tomto zápase  trápící se basketbalová naděje Lukáš Hřebík zde trefil při svých střeleckých pokusech za zápas 2x boční část desky !!!!!!!! I díky těmto momentům stál tento podařený, ač velmi náročný víkend, opravdu za to !