9. 10. 2022

Hodnocení zápasů s Českou Třebovou

BK Skuteč

První domácí zápasy jsme zvládli sice vítězně, ale máme stále co zlepšovat. Nastoupili jsme v téměř kompletní sestavě, pouze jsme museli oželet zraněnou Míšu B. Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který nás umí potrápil a vzájemné zápasy jsou téměř vždy vyrovnané. Do prvního utkání jsme vstoupili velmi nekoncentrovaně, v obraně jsme byli velice špatní, vytvořili jsme spoustu ztrát a o doskoku škoda mluvit. První poločas zaslouženě skončil s výsledkem -1 a bylo vidět, že naši borci byli zaskočeni z toho co se na hřišti děje. O přestávce jsme si v klidu řekli co je potřeba zlepšit, co bychom měli začít hrát, abychom si poradili s hrou soupeře. Těchto rad se naštěstí naši borci začali držet a krok za krokem / i přes naši střeleckou nemohoucnost / pomaličku získávali + body. Střelecky nás nakonec alespoň podržela trojice Aleš B., Filip a Maty, kteří se postarali o téměř všechny nastřílené body. Celým zápasem jsme se doslova protrápili - což by nejlépe potvrdil Aleš Myška, který kdyby jen dal třetinu neproměněných šancí, tak jsme se nemuseli celý zápas strachovat o výsledek.   

Naštěstí borci z Třebové taky nejsou žádní čarostřelci, což nám pomohlo toto střelecky jalové /35:30/ utkání dotáhnout nakonec do vítězného konce o +5. 

Druhý zápas jsme již odehráli podle našich představ, bez stresu a zapojení celé rotace hráčů. Mezi střelce se zapsali skoro všichni hráči - dokonce se trefil i Aleš Myška, což bylo pro mě osobně asi to největší vítězství dne. Nejlepší střelci víkendu tentokrát byli Aleš B. a Maty, ale musím zmínit i první kariérní body Honzi Novotného - kterého to bude stát pytel bombónů do šatny. Za druhý zápas již mohu pochválit hráče za bojovnost, zlepšenou obranu a důraz na doskocích, jak v obraně tak i v útoku.

Zavěrem chci poděkovat všem rodičům za podporu z hlediště a našemu " stolku " za bezchybný průběh utkání.

Trenér